Udnævnelse af 2 æresmedlemmer

Johannes Juel Ditlefsen blev på generalforsamlingen 2012 udnævnt til æresmedlem i Bjerringbro og Omegns Sportsfiskerforening efter mere end 40års frivillig arbejde for foreningen, herunder de seneste som fiskeribetjent.

Gert Nielsen blev på generalforsamlingen 2012 udnævnt som æresmedlem i Bjerringbro og Omegns Sportsfiskerforening efter mere end 30års frivillig arbejde for foreningen, herunder juniorklub, Ørredfond og fangststatistik.

Gert og Hanse 2012
Foto: BSF's to nye æredmedlemmer Gert Nielsen og Johannes Juel Ditlefsen

Hanse
Foto: Johannes Juel Ditleften (Hanse) modtager foreningens hæder som æresmedlem.


Gert
Foto: Gert Nielsen modtager foreningens hæder som æresmedlem.

Et stort tillykke og tak for indsatsen!
/Bestyrelsen

19. december 2012


Sidst Redigeret 19-12 2012 af Per Frost Vedsted